Pırlangıç

Hakkımızda

Özel Pırlangıç Anaokulu, Bayrampaşa’daki adresinde 3-6 yaş arasındaki çocukların eğitimlerini destekleyen MEB bünyesinde bulunan butik ve müstakil bir okuldur.

Eğitim faaliyetlerimizde her alanda danışmanlık alarak siz değerli velilerimizin çocuklarına verdiğimiz eğitimlerde önce eğitmenlerimizi eğitip ardından çocuklarımızı eğitmekteyiz. Buda bizi basma kalıp çalışma sisteminin dışına atarak sürekli denetlenen bir sistem olan KEŞİF MÜFREDATI’na itmektedir.

 

Alanında tecrübeye sahip öğretmenlerimizle, birlikte  çocuklarımızın periyodik olarak yanında olan Psikoloğumuzun istişareleri sonucu çocuklarımızın bireysel gelişimlerini takip ederek saygı, sevgi ve güveni önceliğe alarak öğrencilerimizi ilkokul sürecine meraklı bakışlarıyla hazırlıyoruz.

Neden Pırlangıç Anaokulu?

Okul öncesi dönem, çocuklarda kişilik gelişiminin “kalıcı davranışların” tamamlandığı bir dönem olduğu için çocukların sonraki hayatlarını önemli oranda etkilemektedir. Bu dönemi sevgi ortamında, değer görüldükleri ortamda geçiren çocukların davranış modelleri olumlu şekillenir. Okul öncesinde çocuklar sosyalleşir, etkileşim kurdukları ortamlarda kendilerini tanırlar, oyun içinde kavramları ve farklı değerleri öğrenirler. Kişilik gelişimi için okul öncesi önemli bir basamaktır. Geleceğin başarılı bireylerinin, çocukluğunu olumlu deneyimler yaşayarak geçiren çocuklar olacağına inanıyoruz. Bu düşünceyi yaşama geçirmek isteyen Pırlangıç Anaokulu yaşama kapılarını açtı.

Dil Eğitimi

Gelişen ve değişen dünya düzeninde değişmeyen  tek şeyin ana dilimiz harici başka bir dili öğrenmenin çok önemli olduğudur. Bu durumda dünyada genelinde en çok konuşulan İngilizce Dilini çocuklarımıza aşılamaya ve  sevdirmeye çalışıyoruz. Bunun içinde en başta söylediğimiz her alanda danışmalık hizmeti aldığımız gibi İngilizce Dilini öğretmek içinde almaktayız. Bu bize çift dilli bir eğitim kalitesinin sunmasının yanında eğitmenlerimize de izleyecekleri yolu kısa ve doğru bir şekilde yaparak. Profesyonel destek ekibiyle çalışma kalitesi oluşturmaktadır.

Beslenme

Her kurumun olduğu gibi bizim okulumuzun da vazgeçilmezleri var. Öğrencilerimize okulumuzda hazır gıda ürünleri yedirmemenin onların fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin öneminden olduğundan dolayı okulumuzun yemek ve ikram saatlerinde hazır gıda ürünleri tüketilmesine izin vermiyoruz. Tüm çocuklarımıza ve velilerimize verdiğimiz hizmette aynı özen, dikkat ve emeği gösteririz. İhtiyaçlarını ve farklılıklarını bilerek, ulaşılmak istenen hedeflere doğru adımlarla giderek gelecek nesillerin gelişimini sağlam adımlarla destekleriz.

Saygı Duyarız!

Tüm paydaşlarımıza büyük saygı duyarız. Bu nedenle işimizi, hiçbir zaman savsaklamadan, kapasite, bilgi, enerji ve yaratıcılığımızı sonuna kadar kullanarak yaparız. Yarın bu sınırı daha ileri götürebilmek için kendimizi sürekli geliştirmeye çalışırız. Bir işi daha iyi yapabileceksek, daha iyisini yaparız. İş birliği İçerisindeyiz! Temel hedefimiz çocuklarımızın çok yönlü gelişimine destek olmaktır. Bu gelişimi destekleme yolunda velilerimizle her zaman çok yönlü iş birliği içine gireriz.

Verimliliğimiz Uzun Vadelidir! Hiçbir zaman kısa vadeli yöntemler ve yatırımlar içine girmeyiz. Doğruluğuna inandığımız çalışmalarımızı yürütürken kestirme yollara sapmayız. Rekabet Etmeyiz! Rakiplerimize saygı duyarız. Onlar da çocuklara hizmet veren kurumlardır. Hiçbir kurumu duyduklarımıza göre değerlendirmez ve onlar hakkında başkaları ile konuşmayız. Biz, “DİĞERLERİ KÖTÜ DİYE DEĞİL, BİZ İYİ OLDUĞUMUZ İÇİN” fark yaratmayı ve kaliteyi sergilemeyi benimseriz. Çünkü biz; Bayrampaşa’nın Tek KEŞİF MÜFREDATI uygulayan “PIRLANGIÇ ANAOKULUYUZ.

Ön Bahçe

Arka Bahçe

Ortak Kullanım Alanları

Gönder
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?